JKB GROUP SP. Z O.O. Boczna 4A 66-016 Czerwieńsk
+48 883 600 005
biuro@steigner-uszczelki.pl
Solidna powłoka hydroizolacyjna na ścianach i podłodze w strefie kąpielowej to podstawa każdego remontu łazienki. Tak przykryte podłoże jest chronione przed zawilgoceniem oraz rozwojem grzybów i pleśni aż do następnej przebudowy. Poznaj artykuły, które pomogą Ci stworzą skuteczną ochroną ścian i podłogi przed wodą i wilgocią.
W asortymencie marki Steigner znajdziesz wszystkie materiały i artykuły niezbędne przy remoncie łazienki. Niezależnie od wybranej aranżacji oraz wielkości pomieszczenia, podłoże musi być odpowiednie zabezpieczone przed wilgocią. W tym zadaniu przydadzą się następujące produkty:
Jeśli planujesz budowę prysznica bez brodzika, sprawdź naszą ofertę płyt prysznicowych oraz odpływów liniowych.
Do stworzenia powłoki hydroizolacyjnej przydadzą się: grunt w płynie, folia w płynie, mata uszczelniająca oraz taśmy i narożniki uszczelniające. Wszystkie materiały są dostępne do nabycia w sklepie Jumbo Shop.
Najpierw pokryj podłoże gruntem, który poprawi jego przyczepność. Następnie dokładnie nałóż pędzlem nałóż folię w płynie. Gdy lekko przeschnie, ale wciąż będzie wilgotna, przykryj ją matą uszczelniającą. Pamiętaj, aby dwa kawałki maty były ułożone na tzw. „zakładkę”, czyli nachodziły na siebie na ok. 5 cm. Narożniki osłoń specjalnie wyprofilowanymi akcesoriami. Pozostałe miejsca przykryj kawałkami taśmy. Poczekaj do wyschnięcia. Całość pokryj jeszcze raz folią w płynie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że cała powierzchnia jest dokładnie przykryta i nigdzie nie ma niezabezpieczonego miejsca.
Gdy powłoka hydroizolacyjna wyschnie, możesz ją przykryć płytkami, mozaiką lub innymi materiałami. Podłoże jest skutecznie chronione przed zawilgoceniem i zalaniem aż do następnego remontu, gdy usuniesz hydroizolację.
Odpowiednie przygotowanie podłoża to sekret każdej wolnej od wilgoci łazienki. Dlatego planując remont jej lub innego pomieszczenia narażonego na wysoką wilgoć, pamiętaj o zabezpieczeniu ścian i podłogi przed jej wnikaniem. Dzięki temu ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, zalania sąsiada czy też kolejnej szybkiej renowacji jest zredukowane do minimum.