Jak dbać o uszczelki okienne?
Mimo swojej trwałości i jakości po dłuższym czasie użytkowania uszczelnienie może tracić swoje właściwości. Powodów może być kilka: nieprawidłowy montaż, wysoka eksploatacja części, traktowanie agresywnymi chemikaliami itp. Dlatego wszystkie uszczelki należy regularnie sprawdzać. Przepuszczając chłodne powietrze i wiatr, zużyta uszczelka może podnosić koszty ogrzewania wnętrza. Jeśli element nie spełnia już oczekiwań, należy zastąpić go nowym.
Z czego są zrobione uszczelki Steigner?
Uszczelki o profilach D, E, P i V są stworzone z materiału EPDM (terpolimeru etylenowo-propylenowo-dienowego). Jego skład chemiczny i budowa sprawia, ze elementy są wyjątkowo wytrzymałe (około 8 lat trwałości), odporne na promieniowanie UV, ozon i warunki pogodowe. Uszczelki zachowują swoją elastyczność nawet w trakcie długotrwałych mrozów i upałów bez jakichkolwiek uszkodzeń.
Uszczelki SFD zostały wykonane z TPE (elastomeru termoplastycznego), czyli mieszanki twardych materiałów termoplastycznych z kauczkiem. TPE jest elastyczne, odporne na ścieranie i starzenie. Materiał jest bezpieczny dla środowiska.
Silikon użyty w produkcji uszczelki o profilu Omega wyróżnia się odpornością na warunki atmosferyczne, pamięcią kształtu i wodoszczelnością. Silikon jest całkowicie nietoksycznym materiałem.
Dlaczego warto wybrać uszczelki Steigner?
Izolacja domu oparta na uszczelkach okiennych i drzwiowych Steigner pozwala na redukcję kosztów ogrzewania nawet o 35-40% w skali roku. Uszczelki doskonale przywierają do podłoża, nie przepuszczając zimnego powietrza ani wilgoci. Dopasowują się do otworów o różnych szerokościach, gwarantując trwałe i skuteczne uszczelnianie.