Steigner Uszczelka do bramy garażowej SBD01

Uszczelka do bramy garażowej SBD01

Uszczelka do bramy garażowej SBD01 jest przeznaczona do dolnej krawędzi bramy segmenetowej lub uchylnej o grubości do 33 mm z odpowiednim profilem końcowym. Zabezpiecza szczelinę między bramą a posadzką. Uszczelka SBD01 jest  elastyczna, dopasowuje się do grubości bramy (zwęża się lub rozszerza) oraz kształtu podłoża (dokładnie przylega nawet do chropowatej powierzchni). Doskonale współgra z progiem garażowym SGD, tworząc barierę nie do przejścia dla opadów, insektów i wiatru.

Uszczelka garażowa SBD01 posiada mocowanie prostokątne. Została wykonana z PVC z dodatkiem kauczuku o twardości ok. 65° ShA. Jest odporna na mrozy, upały, oleje, szorowanie i czyszczenie środkami chemicznymi. Pasuje do bram różnych producentów, dlatego może służyć jako zamiennik zużytej uszczelki.

Właściwości uszczelki do garażu SBD

Uszczelka do bramy garażowej SBD jest wykonana z tworzywa sztucznego PVC modyfikowanego elastomerem. Dzięki temu jest bardziej elastyczna, trwalsza i odporniejsza na warunki atmosferyczne niż elementy wykonane ze zwykłego PVC. Uszczelka garażowa dobrze znosi mrozy i upały, zachowując swoje właściwości izolacyjne i kształt przez cały rok.

Sposób montażu uszczelki garażowej

Mocowanie uszczelki garażowej wystarczy wsunąć w prowadnicę na dole bramy. W przypadku problemu z przesuwaniem prowadnicę lub uszczelkę można posmarować cienką warstwą, np. smaru, oleju lub innego śliskiego płynu.

Warto wiedzieć: uszczelka garażowa chroni dolną szczelinę w bramie garażowej, ale przy ponadprzeciętnych opadach i powodziach do wewnątrz może dostawać się woda przez boczne szczeliny. W celu pełnego zabezpieczenia garażu należy również uszczelnić bramę po całym obwodzie.

Pozostałe produkty

Uszczelka garażowa SGD03
Uszczelka garażowa SGD03
Uszczelka do bramy garażowej SBD03
Uszczelka do bramy garażowej SBD03
Uszczelka do bramy garażowej SBD02
Uszczelka do bramy garażowej SBD02
Uszczelka do bramy garażowej SBD01
Uszczelka do bramy garażowej SBD01
Uszczelka garażowa SGD02
Uszczelka garażowa SGD02
Uszczelka garażowa SGD01
Uszczelka garażowa SGD01