Blog

Brodzik podpłytkowy: który wybrać?

Brodzik podpłytkowy: który wybrać?

Kabina prysznicowa bez brodzika to ostatnio jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji łazienki. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie niezależnie od wielkości pomieszczenia. Płyta wbudowana w posadzkę i przykryta płytkami jest dostępna w kilku wariantach. Czym się różnią?

Czym jest brodzik podpłytkowy?

Brodzik podpłytkowy (inne często spotykane nazwy to płyta prysznicowa lub brodzik posadzkowy) składa się z płyty EPS pokrytej warstwami wzmacniającymi. Ich ilość zależy od rodzaju i miejsca montażu brodzika. W ofercie Steigner znajdują się cztery modele płyty prysznicowej: z matą, Mineral BASIC, Mineral PLUS, Mineral PROFI. Różnice między nimi zawiera poniższa tabela.

Brodziki posadzkowe Steigner - porównanie

Płyty prysznicowe są dostępne w ponad 20 rozmiarach. Jednak na życzenie klienta istnieje możliwość stworzenia brodzika o wymaganym kształcie lub wymiarach. Do tego każdy model posiada otwór na odpływ (punktowy lub liniowy) oraz spad o wartości 2,5%, dzięki któremu woda spływa prosto do odwodnienia.

Brodzik posadzkowy zastępuję wylewkę posadzki. W przygotowane miejsce wystarczy włożyć odpływ oraz płytę, a następnie całość uszczelnić, tworząc powłokę hydroizolacyjną.

Brodzik bez barier architektonicznych

Płyta prysznicowa Steigner to nie tylko estetyczne i nowoczesne rozwiązanie. To także komfort użytkowania, prysznic wolny od barier architektonicznych oraz łatwiejsze czyszczenie kabiny prysznicowej. Osoby starsze lub mające problem z poruszaniem się nie muszą bać się potknięcia przy wejściu do kabiny. Najwytrzymalszy wariant, Mineral PROFI, jest także w stanie wytrzymać ciężar wózka inwalidzkiego.

Płyta prysznicowa – w małej czy w dużej łazience?

Brodzik posadzkowy sprawdzi się zarówno w małych jak i w dużych łazienkach. W  tych pierwszych optycznie powiększy pomieszczenie. Wraz ze składanymi ściankami prysznica pozwoli na większą swobodę ruchu. W łazienkach o większej powierzchni nada nowoczesnego wyglądu. W przypadku łaźni, saun, natrysków basenowych zastosowanie płyt prysznicowych pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni (większa liczba natrysków) oraz zapewnia bezpieczeństwo (brak ryzyka potknięcia się o wystający brodzik).

Wybierz swój nowy brodzik posadzkowy

Przejrzyj modele dostępne na stronie Steigner, dobierz rodzaj odpływu (liniowy lub punktowy). Pamiętaj także o materiałach do hydroizolacji. Będziesz ich potrzebował do zabezpieczenia strefy kąpielowej. Jeśli masz pytania dotyczące artykułów lub interesuje Cię ich zakup, napisz lub zadzwoń. Nasi konsultanci chętnie pomogą!