Materiały do pakowania Taśmy pakowe i folia bąbelkowa

Materiały do zabezpieczania przesyłek

W ofercie znajdują się trzy rodzaje taśm klejących, każda w wersji transparentnej lub brązowej oraz folia bąbelkowa w trzech rozmiarach. Folię bąbelkową można wykorzystywać tak długo, jak w pęcherzykach znajduje się powietrze. Taśmy pakowe nadają się do użytku domowego oraz przemysłowego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkretnego produktu.

Niezastąpiona folia do pakowania

Niezastąpiona folia do pakowania

Dwuwarstwowa folia pęcherzykowa to prawdopodobnie najlepszy sposób na zabezpieczenie przedmiotów w trakcie transportu. Od małych filiżanek i talerzyków po sprzęt RTV i AGD, części samochodowe oraz meble – folia nie ma sobie równych. Setki małych pęcherzyków wypełnionych powietrzem działają jak poduszki mikroskopijnych rozmiarów. Zapewniają ochronę, amortyzują wstrząsy, chronią przed obiciem. Dzięki folii bąbelkowej delikatne produkty przetrwają każdą podróż bez najmniejszego uszczerbku.

Wytrzymała struktura folii pęcherzykowej pozwala na jej wielokrotne stosowanie bez utraty swoich właściwości. Folia spełnia swoje zadanie tak długo, jak w pęcherzykach znajduje się powietrze.

Ogromną zaletą folii bąbelkowej Steigner jest uniwersalne zastosowanie. Folia bąbelkowa jest niezastąpiona w przesyłkach kurierskich i przeprowadzkach oraz przy zabezpieczaniu roślin przed mrozem. Jej wodoszczelne i izolacyjne właściwości  sprawiają, że stanowi barierę dla wody, kurzu, pyłu czy insektów. Elastyczny i miękki materiał HDPE (polietylen o dużej gęstości), z którego została wykonana folia, z łatwością dopasowuje się do owiniętego przedmiotu. To także sprawdzony sposób na wypełnienie pustego miejsca w kartonie, dzięki czemu artykuły nie będą się przemieszczać w trakcie transportu.


Wytrzymałe i sprawdzone taśmy pakowe

Wytrzymałe i sprawdzone taśmy pakowe

W produkcji taśm pakowych jako nośnik jest stosowana folia polipropylenowa (BOPP). Jej grubość zależy od rodzaju taśmy. Folia PP chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz jest odporna na rozdarcia. Na nośniku znajduje się klej, który determinuje jej wytrzymałość.

Najsilniejszą taśmą pakową w ofercie marki Steigner jest taśma Premium pokryta klejem solventowym. To bardzo silna substancja charakteryzująca się przyczepnością do stali na poziomie ok. 250 g/cm. Taśma solventowa jest idealna do klejenia w ujemnych i dodatnich temperaturach i doskonale trzyma się powierzchni, dlatego z powodzeniem można ją przeznaczyć do zastosowań specjalistycznych i pracy w trudnych warunkach, np. w chłodni.

Taśma pakowa Extra zawiera mieszankę klejową o bardzo dobrych właściwościach porównywanych do kleju termo topliwego hot-melt. Klej nie zawiera solventu. Wysoka przyczepność (przyczepność do stali wynosi max 180 g/cm) uniemożliwia samoistne otwieranie się kartonów. Sprawdza się przy pakowaniu ciężkich ładunków.

Taśmą ekonomiczna o wysokich parametrach jest taśma pakowa Standard. To najlepszy wybór dla typowych domowych zastosowań.  Bardzo dobrą jakość i trwałość zapewnia klej akrylowy. Przyczepność do stali szacuje się na max 175 g/cm. Taśma z klejem akrylowym jest transparentna i brązowa.

Taśmy pakowe należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu poza zasięgiem światła słonecznego. Taśmy nie powinny być narażone na nagrzewanie się. Klejenie taśmą pakową nie jest zalecane w trakcie opadów ani na wilgotnych lub zabrudzonych powierzchniach, ponieważ wilgoć może osłabić działanie kleju.


OCHRONA

Taśmy pakowe i folia bąbelkowa zabezpieczają przed zniszczeniem towaru.

AMORTYZACJA

Folia bąbelkowa pęcherzykowa do pakowania chroni przed wstrząsami w trakcie transportu.

WODOODPORNOŚĆ

Materiały do pakowania Steigner nie przepuszczają wody. Są odporne na warunki atmosferyczne.

POZNAJ ARTYKUŁY Z TEJ KATEGORII
Taśma pakowa PREMIUM
Taśma pakowa PREMIUM
Taśma pakowa EXTRA
Taśma pakowa EXTRA
Taśma pakowa STANDARD
Taśma pakowa STANDARD
Folia bąbelkowa do pakowania 50 cm
Folia bąbelkowa do pakowania 50 cm
Folia bąbelkowa do pakowania 100 cm
Folia bąbelkowa do pakowania 100 cm
Folia bąbelkowa do pakowania 30 cm
Folia bąbelkowa do pakowania 30 cm