Taśmy montażowe Samoprzylepne taśmy akrylowe

Taśmy akrylowe słyną ze swojej wytrzymałości i trwałości. Nie odklejają się, nie tracą przyczepności i są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego ich można je wykorzystać na wiele sposobów. Ze względu na swoje zalety zastosowanie taśm montażowych jest bardzo szerokie. Nadają się do montażu luster, mebli, części samochodowych i elektronicznych oraz do innych elementów wymagających trwałego i szczelnego sklejenia.

Uniwersalne zastosowanie taśm akrylowych

Uniwersalne zastosowanie taśm akrylowych

Taśmy są wykonane z elastycznej pianki akrylowej o zamkniętej strukturze komórkowej. Nadają się do łączenia szkła, aluminium, stali, ceramiki, tworzyw sztucznych typu PVC, ABS, HIPS i poliwęglany, pleksi. Doskonale sprawdza się przy montowaniu paneli ściennych i podłogowych, listew, ściennych elementów dekoracyjnych (np. ramki na zdjęcia) itp. Z powodzeniem zastępuje gwoździe i wkręty. Taśma akrylowa jest popularna w reklamie, w meblarstwie, w motoryzacji. Do pełnego wiązania materiałów dochodzi po 72 godzinach od momentu przyklejenia.
W celu zachowania estetycznego wyglądu taśma transparentna jest zalecana do klejenia jasnych i przezroczystych elementów. Jest chętnie stosowana w przemyśle szklarskim, w łazienkach oraz podczas montażu na powierzchniach gładkich i jednolitych.
Szara taśma akrylowa dobrze współgra z ciemnymi kolorami. Jest chętnie wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym oraz do montażu na powierzchniach chropowatych i niejednolitych.
Taśmy akrylowe mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz. Są odporne na warunki atmosferyczne, promienie UV i wilgoć.


UNIWERSALNOŚĆ

Akrylowe taśmy montażowe Steigner nadają się do różnego zastosowania wewnątrz i na zewnątrz.

ELASTYCZNOŚĆ

Spieniony akryl jest na tyle elastyczny, że dopasowuje się do każdej powierzchni niezależnie od kształtu.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Taśmy wyróżniają się swoją wysoką siłą klejącą i trwałością. Ich udźwig wynosi nawet 1,5 kg/cm²!

POZNAJ ARTYKUŁY Z TEJ KATEGORII
Dwustronna samoprzylepna taśma akrylowa szara
Dwustronna samoprzylepna taśma akrylowa szara
Dwustronna samoprzylepna taśma akrylowa transparentna
Dwustronna samoprzylepna taśma akrylowa transparentna