Blog

Rozwiąż samodzielnie problem mokrej podłogi w łazience z uszczelkami prysznicowymi Steigner!

Rozwiąż samodzielnie problem mokrej podłogi w łazience z uszczelkami prysznicowymi Steigner!

Jeżeli Twój prysznic nie domyka się lub jest nieszczelny przy dolnej krawędzi ściany, z pewnością widok wody na podłodze w łazience po kąpieli nie jest Ci obcy. Na szczęście możesz rozwiązać ten problem z uszczelkami prysznicowymi marki Steigner – samodzielnie, niedrogo i szybko. Zobacz, jakie uszczelki wybrać, jak je przyciąć i zamontować.

Jakie uszczelki do kabiny prysznicowej wybrać?

Wybór rodzaju uszczelki zależy przede wszystkim od kształtu kabiny prysznicowej. Jeżeli posiadasz prysznic o zaokrąglonych ścianach, np. o kształcie półkola lub ćwierci koła, zdecyduj się na uszczelki gięte. Z kolei uszczelki proste przeznaczone są do ścian, które są właśnie proste, a więc mają prostokątny kształt. Zwróć uwagę, że nawet przy zaokrąglonym kształcie prysznica część ścian może nie być zaokrąglona.

W przypadku, gdy szukasz uszczelek zabezpieczających drzwi, najlepszym wyborem będą modele wyposażone w magnesy. Zestaw dwóch takich uszczelek (po jednej na każde skrzydło drzwi do kabiny, a w przypadku kabin o drzwiach jednoskrzydłowych – na drzwi i ścianę) gwarantuje szczelność, ponieważ gdy prysznic jest zamknięty, magnesy stykają się, a ich wzajemne przyciąganie (o sile 24 N/cm) sprawia, że uszczelki doskonale, silnie do siebie przylegają na całej swojej długości, zatem nigdzie nie pojawi się nieszczelność, a drzwi nie otworzą się przez przypadek. Dopasuj uszczelki magnetyczne Steigner do kąta stykania się drzwi – dostępne są modele łączące się pod kątem 90°, 135° oraz 180°.

Oczywiście, bardzo istotnym parametrem determinującym wybór uszczelki jest grubość ściany kabiny. W asortymencie marki Steigner znajdują się modele dopasowane do rozmiarów od 3,5 mm do 11 mm. Pamiętaj zatem, aby dokładnie zmierzyć ten wymiar swojego prysznica przed zakupem.

Jeżeli zaś chodzi o kształt uszczelki, to wybór jest bardzo szeroki. Modele różnią się elementem zabezpieczającym dolną szczelinę oraz formą ociekacza, czyli części uszczelki odpowiadającej za ochronę przed wodą ściekającą po ścianach kabiny. Warto więc zmierzyć rozmiary dolnej szczeliny. Najlepiej jednak wybrać model podobny do poprzednio używanego.

Montaż uszczelki prysznicowej, czyli zrób to sam!

Jeżeli wymieniasz zużyte uszczelki na nowe, montaż powinieneś zacząć od zdjęcia starych uszczelek. Aby łatwiej je ściągnąć, należy je podważyć – uważaj jednak, aby nie porysować szkła. Miejsce po uszczelce trzeba oczyścić. W tym celu możesz użyć środków z oferty marki Steigner (w szczególności preparatu do usuwania pleśni).

Nową uszczelkę wystarczy po prostu wsunąć na miejsce, czyli odpowiednią krawędź ściany lub drzwi. Jeżeli masz z tym trudność, możesz posmarować szkło płynem do naczyń, który zmniejszy tarcie. Pamiętaj, że zamontowana uszczelka nie ruszy się, zatem zadbaj o precyzję. Oczywiście, możesz zdjąć całą uszczelkę, jeżeli coś nie wyjdzie. Jeżeli uszczelka jest zbyt luźna, możesz nałożyć na szkło pod nią trochę bezbarwnego silikonu.

Przycinanie uszczelki prysznicowej

Żeby uszczelka dobrze pełniła swoją funkcję, jej rozmiar musi być dokładnie dopasowany do Twojego prysznica. Uszczelki do kabiny prysznicowej marki Steigner, choć wykonane z mocnego PVC, dają się łatwo przyciąć pod każdym kątem. Możesz użyć do tego np. piłki ręcznej czy noża do tapet. Należy uważać, aby nie zdeformować uszczelki. Przycinanie ociekacza jest jeszcze prostsze, ponieważ jest on bardziej miękki – wystarczą do tego zwykłe nożyczki.

Utrzymuj czystą, suchą i higieniczną łazienkę w prosty sposób

Uszczelki prysznicowe Steigner są trwałe i wytrzymałe, wykonane z PVC nadają się do każdego obecnego na rynku modelu kabiny prysznicowej. Szeroka gama kształtów i rozmiarów pozwoli Ci doskonale zabezpieczyć swoją łazienkę na długie lata. Dzięki temu ochronisz się przed wszystkimi zagrożeniami, które niesie niechciana, nadmierna wilgoć.