Blog

Wymiana uszczelki do kabiny prysznicowej w 3 krokach

Wymiana uszczelki do kabiny prysznicowej w 3 krokach

Przeciekająca kabina to znak, że uszczelki prysznicowe wymagają natychmiastowej wymiany. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić oraz który model uszczelki wybrać.

Przeciekająca kabina prysznicowa? Czas to zmienić!

Uszczelki do kabiny prysznicowej są niezbędne w utrzymaniu porządku w łazience. Przecież nikt nie lubi zalanej podłogi po każdym wzięciu prysznica, prawda? Dlatego uszczelki powinny być regularnie czyszczone, a w razie potrzeby wymienione na nowsze.

Jednak zanim rozpoczniesz wymianę, dobierz odpowiedni zamiennik. W ofercie marki Steigner znajduje się kilkadziesiąt modeli uszczelek do kabin prysznicowych dostępnych na rynku. Przy wyborze zwróć uwagę na:

  • Wygląd. Kształt uszczelki powinien być zbliżony do aktualnej lub najlepiej taki sam
  • Długość. Musi być dokładnie taka sama co długość szczeliny. Zamawiając w sklepie internetowym Jumbo Shop, na Allegro lub na stronie Steigner, masz zapewnione bezpłatne docięcie uszczelki.

Po zaopatrzeniu się w uszczelkę spełniająca powyższe wymagania rozpoczynamy instalację.

Krok 1

Zdejmij stary element i wyczyść miejsce instalacji. Dokładnie usuń wszelkie zabrudzenia, wysusz powierzchnię.

Krok 2

Przyłóż uszczelkę i wciśnij ja na drzwi/szybę. Pamiętaj, że po montażu uszczelki nie da się przesunąć, dlatego musisz ją od razu zamontować w prawidłowym miejscu. Jeśli uszczelka nie chce wejść, posmaruj szybę odrobiną płynu do naczyń. Jeśli jest za szeroka, zaaplikuj do listwy niewielką ilość bezbarwnego silikonu i zamontuj element, zanim silikon wyschnie.

Krok 3

Sprawdź, czy uszczelka jest prawidłowo zainstalowana. W przypadku uszczelniania drzwi sprawdź, czy nie utrudnia ich otwierania lub zamykania.

Gotowe! Tak zabezpieczona kabina prysznicowa nie powinna przeciekać. Regularnie sprawdzaj i czyść uszczelki, a znacznie przedłużysz ich trwałość. Sprawdź  również środki czyszczące Steigner, które pomogą Ci w utrzymaniu czystości w łazience.